Quantcast

تالیا - بازار جهانی موبایل ۲۰۲۲ بهبود می یابد.

بازار جهانی موبایل ۲۰۲۲ بهبود می یابد.

طبق گزارشی جدید بازار جهانی تلفن های هوشمند در ۲۰۲۲ میلادی بهبود می یابد و در ۲۰۲۳ میلادی بیش از ۵۰ درصد موبایل های این بازار را دستگاه های ۵Gتشکیل می دهند.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، شرکتIDC یا(International Data Corporation) به تازگی گزارش خود از بازار جهانی موبایل را منتشر کرده است.

طبق این گزارش بازار موبایل در سال ۲۰۲۲ میلادی بهبود می یابد و در ۲۰۲۳ میلادی موبایل های ۵G بیش از ۵۰ درصد سهم این بازار را به خود اختصاص می دهند.

تلفن های هوشمند به یکی از ملزومات زندگی روزمره در سراسر جهان تبدیل شده اند. البته طی سال های اخیر حجم بازار موبایل کاهش یافته است. قبلا پیش بینی می شد وضعیت این بازار تا پایان ۲۰۲۰ میلادی بهبود یابد. اما با شیوع کووید۱۹ در سراسر جهان این پیش بینی محقق نشد و فرایند کاهش حجم بازار سرعت گرفت.

در حال حاضر IDC پیش بینی می کند در ۲۰۲۰ حجم بازار جهانی موبایل نسبت به سال قبل ۹.۵ درصد کاهش یابد و فقط ۱.۲ میلیارد دستگاه بارگیری شود. این درحالی است که عملکرد بازار در سه ماهه دوم سال جاری اندکی بهبود یافته اما همچنان ۱۷ درصد کمتر از همین بازه در سال گذشته میلادی بود.

همچنین کارشناسان این شرکت تخمین می زنند فروش موبایل های ۵G در سال های آینده به رشد بازار کمک کند. در حال حاضر به دلیل وجود همه گیری ویروس کرونا، شرکت های تولید کننده موبایل برنامه های تولیدی خود را کاهش داده اند. در حقیقت آنها بیشتر هزینه های دستگاه های۴G را کاهش دادند زیرا پیش بینی می کنند در بازارهای توسعه یافته موبایل، موبایل های ۵G به سرعت فراگیر می شوند و تا پایان ۲۰۲۰ از حجم بازار موبایل های نسل چهارم کاسته می شود.

علاوه بر آن با توجه به بحران اقتصادی، متوسط قیمت فروش موبایل های نسل پنجم در ۲۰۲۰ و سال های بعد کاهش می یابد. حتی در سه ماهه گذشته ۴۳ درصد موبایل های ۵G فروخته شده در چین قیمتی کمتر از ۴۰۰ دلار داشتند.

IDC تخمین می زند متوسط قیمت موبایل های نسل پنجم در ۲۰۲۳ میلادی به ۴۹۵ دلار می رسد که به نوبه خود سبب می شود حجم دستگاه های ۵G از بازار موبایل بیش از ۵۰ درصد شود.

طبق گزارش این شرکت بازار جهانی موبایل در ۲۰۲۱ با رشد سالانه ۹ درصد روبرو می شود.

  • تعداد بازدید:557 چهارشنبه 12 شهریور 1399 - 10:39

تماس با تالیا

تهران, میدان آرژانتین، خیابان بخارست (احمد قصیر), خیابان شانزدهم, ساختمان شماره 18 کد پستی : 1514814111

تلفن : 999 (از خطوط تالیا )

09329990000 (از سایر خطوط)

مکاتبات

روابط عمومی: info@taliya.ir

امورمشترکین: cc@taliya.ir

فروش: sales@taliya.ir

 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
logo-samandehi